Autor Wątek: XIV RAJD „Z KOMPASEM” Goręczyno, 26-27.05.2018  (Przeczytany 214 razy)

Offline zkompasem.pl

  • Aktywista
  • **
  • Wiadomości: 22
XIV RAJD „Z KOMPASEM” Goręczyno, 26-27.05.2018
« dnia: 25 Kwiecień 2018, 18:52 »
XIV RAJD „Z KOMPASEM” Goręczyno, 26-27.05.2018
www.zkompasem.pl
facebook.com/zkompasem


W ostatni weekend maja Klub „Z kompasem” zaprasza na XIV edycję swojego Rajdu w okolice Goręczyna, gmina Somonino.  Gmina Somonino położona jest w środkowej części Kaszub (Szwajcaria Kaszubska). Goręczyno znajduje się 8km na południowy- zachód od Kartuz, u stóp wzniesień zwanych Wzgórzami Szymbarskimi. Krajobraz okolic urozmaica przepływająca rzeka Radunia oraz liczne obniżenia terenu, często wypełnione jeziorami i oczkami wodnymi.

Podczas XIV Rajdu „Z kompasem” będziemy zatem rywalizować m.in. w „Kaszubskich Alpach”- nie zabraknie nam wspinaczki na Wieżycę. Ponadto możemy liczyć na punkty kontrolne w pobliżu jezior tworzących tzw. Raduńską Pętlę.
Organizator szykuje 8 zróżnicowanych tras przeznaczonych zarówno dla miłośników wędrówek jak i jazdy na rowerze. Niektóre z nich są skierowane do rodzin z dziećmi oraz osób początkujących, inne do osób bardziej zaawansowanych. Najdłuższe trasy rywalizują w ramach Pucharu Polski.

Rajd „Z kompasem” to emocje dla każdego: świetna rodzinna zabawa, mocny wysiłek dla sportowców, nauka błądzenia dla początkujących, kilometry spędzone w marszu lub na rowerze na łonie przyrody. Organizator przygotował dla uczestników Rajdu bogate pakiety startowe z wodoodpornymi kartami, obfity rajdowy bufet, ognisko i nagrody, o które naprawdę warto powalczyć!

Szczegółowe informacje oraz rejestracja- na stronie internetowej Rajdu: www.zkompasem.pl.

Podejmij wyzwanie i wystartuj na malowniczych trasach Rajdu  „Z kompasem”. Do zobaczenia w Goręczynie  w ostatni weekend maja!