Autor Wątek: H42 - Tracki  (Przeczytany 3874 razy)

Offline stasko

• Aktywista
  • **
    • Wyprawy Kasi i Stasia
H42 - Tracki
« dnia: 20 Październik 2011, 09:45 »
stasko

Offline Drewniacki

• Aktywista
  • **
  • RaidLight napieraj.pl
    • napieraj.pl
Odp: H42 - Tracki
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Październik 2011, 13:57 »
Ciekawe - czemu odpuściłeś 15?

Offline stasko

• Aktywista
  • **
    • Wyprawy Kasi i Stasia
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Październik 2011, 19:27 »
Za mokro było  :o
stasko

Offline Maniek

• Nieśmiały
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Październik 2011, 10:52 »

Offline Tofik

• Nieśmiały
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Październik 2011, 12:08 »

Offline Maniek

• Nieśmiały
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Październik 2011, 20:08 »
15-tkę brałeś od Północy ?

Offline Tofik

• Nieśmiały
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Październik 2011, 20:40 »
15-tkę brałeś od Północy ?
od południowego wschodu

Offline Tofik

• Nieśmiały
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Październik 2011, 20:45 »
swoją drogą, punkty nie były dobrze postawione w terenie względem mapy, co można zobaczyć patrząc na tracka, co dobrze widać na 17, 12, 5,

Offline TJ

• Harpagan
  • So many trails so little time
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Październik 2011, 20:52 »
swoją drogą, punkty nie były dobrze postawione w terenie względem mapy, co można zobaczyć patrząc na tracka, co dobrze widać na 17, 12, 5,
ocena dokładności postawienia PK na podstawie odbiornika za kilkaset złotych to jak narzekanie, że słabo Stingowi wyszedł koncert, puszczając go na głośniczkach komputerowych...

Możesz być pewien, że budowniczy skorzystał z dokładniejszych map niż te, na których jechaliśmy (z czego raczej się nie cieszę).
pzdr /TJ
PS1. Jestem Przyjacielem Harpagana. PS2. Na forum wypowiadam się prywatnie!

Offline Tofik

• Nieśmiały
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Październik 2011, 23:02 »
ocena dokładności postawienia PK na podstawie odbiornika za kilkaset złotych to jak narzekanie, że słabo Stingowi wyszedł koncert, puszczając go na głośniczkach komputerowych...

Możesz być pewien, że budowniczy skorzystał z dokładniejszych map niż te, na których jechaliśmy (z czego raczej się nie cieszę).

jakoś nie wydaje mi się, żeby kilka odbiorników(oglądałem z 10 tracków) które podają z dokładnością do 10m nagle na kilku tych samych punktach pomyliło się o aż 50-100m lub nawet 200m.

Nie chodzi mi o inne mapy tylko o środek kółka na ten mapie co mieliśmy z rzeczywistością.
« Ostatnia zmiana: 25 Październik 2011, 23:21 wysłana przez Tofik »

Offline Jankes

• Administrator
  • Harpagan
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Październik 2011, 00:21 »
17 i 5 są niewątpliwe źle wrysowane - do 12-ki bym się tak nie czepiał - pamiętajcie, że te mapy często mocno tak sobie  grają z GPS, szczególnie, że rzeźba na nich pochodzi pewnie z danych z początku 20 wieku.

Offline TJ

• Harpagan
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Październik 2011, 06:36 »
Naprawdę nie ma co weryfikować mapy - gps'em, bo to, ze kilka odbiorników nie dojechało do punktu może świadczyć zarówno o niezgraniu mapy z rzeczywistością w tym miejscu, jak i o pomyłce urządzeń (gesty las, jar itp.). Standard mówi o 10m, ale tak jest tylko w sytuacjach idealnych.

Inna sprawa - to miejsca, gdzie Budowniczemu zafantazjowało się postawić PK... ;)
pzdr /TJ

Offline Roman

• Aktywista
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Październik 2011, 11:30 »
Naprawdę nie ma co weryfikować mapy - gps'em, bo to, ze kilka odbiorników nie dojechało do punktu może świadczyć zarówno o niezgraniu mapy z rzeczywistością w tym miejscu, jak i o pomyłce urządzeń (gesty las, jar itp.). Standard mówi o 10m, ale tak jest tylko w sytuacjach idealnych.
Ten jar i gęsty las to zwłaszcza na PK5  ;). Nie próbuj na siłę usprawiedliwiać źle naniesionych na mapę punktów.
Po obejrzeniu kilku tracków naniesionych na mapę dobrze widać gdzie i o ile mogły się one pomylić.

Offline TJ

• Harpagan
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Październik 2011, 18:19 »
Ależ ja nie usprawiedliwiam Budowniczego, bo nie raz pisałem co myślę na temat przekombinowanych punktów.

Zwracam tylko uwagę, że zbyt ufacie technologii, która ma spore ograniczenia. Tyle z mojej strony.
pzdr /TJ