Poznaj nas

Pomorski Klubu Orientacji HARPAGAN z siedzibą w Gdańsku istnieje od 2005 roku.

Poszczególne sekcje sportowe w klubie powstały:

  • 2005 – Sekcja Orientacji Sportowej (od początku istnienia klubu),
  • 2009 – Sekcja Kolarstwa
  • 2010 – Sekcja Biathlonu

Celem klubu jest m.in. organizacja różnorodnych imprez sportowo-turystycznych, szkoleń z zakresu sportu, turystyki kwalifikowanej i rekreacji oraz podejmowanie działań podnoszących ogólną sprawność społeczeństwa.

W ramach działających sekcji sportowych Klubu, szkolonych jest kilkadziesiąt dzieci w różnym wieku począwszy od żaków, a skończywszy na młodzieżowcach. W całym okresie istnienia Klubu, nasi podopieczni zdobywali wiele medali na arenie międzynarodowej oraz ogólnopolskiej.

Dotychczas zrealizowaliśmy blisko 400 imprez sportowych i turystycznych od lokalnego do międzynarodowego zasięgu. Naszą największą imprezą jest Ekstremalny Rajd na Orientację HARPAGAN, od którego Klub wziął swoją nazwę. Rajd Harpagan to największa Impreza tego typu w Polsce, organizowana jest 2 razy do roku (kwiecień i październik) od 1989 roku.

Od 2014 roku organizujemy znany i lubiany cykl Dzielnicowych Imprez na Orientację HARPUŚ – skierowany zarówno do malutkich dzieci, jak i młodzieży i dorosłych cykl trójmiejskich wydarzeń na świeżym powietrzu.

Kontynuujemy również tradycję Klubu NEPTUN i co roku organizujemy Harce Prezesa, czyli klasyczne marsze na orientację na terenie Miasta Gdańsk.

Na co dzień jesteśmy klubowiczami, organizatorami, zawodnikami i przyjaciółmi! Spędzamy wspólnie czas na wyjazdach, zawodach i wielu innych atrakcjach.