Klub

 • Pomorski Klubu Orientacji HARPAGAN z siedzibą w Gdańsku istnieje od 2005 roku.

  Naszą największą imprezą jest Ekstremalny Rajd na Orientację HARPAGAN, od którego Klub wziął swoją nazwę. Rajd Harpagan to największa Impreza tego typu w Polsce, organizowana jest 2 razy do roku (kwiecień i październik) od 1989 roku.

  Od samego początku w klubie istnieje sekcja orientacji sportowej (2005), a kilka lat później dołączyły do niej sekcja kolarstwa (2009) i biathlonu (2010). 

  Celem klubu jest m.in. organizacja różnorodnych imprez sportowo-turystycznych, szkoleń z zakresu sportu, turystyki kwalifikowanej i rekreacji oraz podejmowanie działań podnoszących ogólną sprawność społeczeństwa.

  W ramach działających sekcji sportowych Klubu, szkolonych jest kilkadziesiąt dzieci w różnym wieku począwszy od żaków, a skończywszy na młodzieżowcach. W całym okresie istnienia Klubu, nasi podopieczni zdobywali wiele medali na arenie międzynarodowej oraz ogólnopolskiej.

  Dotychczas zrealizowaliśmy blisko 700 imprez sportowych i turystycznych od lokalnego do międzynarodowego zasięgu.

  W 2010 roku zorganizowaliśmy pierwsze w historii Mistrzostwa Świata Weteranów w Rowerowej Jeździe na Orientację i Puchar Świata Seniorów w Rowerowej Jeździe na Orientację, w których uczestniczyli zawodnicy z 26 krajów z całego Świata.

  Od 2014 roku organizujemy znany i lubiany cykl Dzielnicowych Imprez na Orientację HARPUŚ – skierowany zarówno do malutkich dzieci, jak i młodzieży i dorosłych cykl trójmiejskich wydarzeń na świeżym powietrzu.

  O wszystkich naszych regularnych wydarzeniach (a jest tego sporo) przeczytasz szerzej TUTAJ.

  Na co dzień jesteśmy klubowiczami, organizatorami, zawodnikami i przyjaciółmi! Spędzamy wspólnie czas na wyjazdach, zawodach i wielu innych atrakcjach od planszówek, przez morsowanie po wycieczki krajoznawcze. Poznaj nas bliżej!

Trenujemy

trenujemy

Sporo razem organizujemy

7

Podróżujemy

4

Tworzymy społeczność

12

Startujemy

9

Świetnie się bawimy!

11

...nie tylko po Polsce

10

Ale każdy się różni!

13