Imprezy

Podoba Ci się nasza działalność? Spróbuj! Przedstawiamy Ci ogrom możliwości – sprawdź je osobiście:

 

Otwarte treningi klubowe – zapraszamy do udziału w każdy czwartek w specjalnie przygotowanych treningach technicznych z biegu na orientację! By wziąć udział w treningu, nie trzeba być klubowiczem – dołącz, sprawdź, czy Ci się spodoba! Spotykamy się w różnych miejscach Miasta Gdańsk. Kliknij w logo, by poznać szczegóły.

Ekstremalny Rajd na Orientację HARPAGAN, to największe wydarzenie związane z aktywnością z mapą w Polsce! Rajd odbywa się 2 razy do roku, nieprzerwanie od 1989 roku. Harpagan podróżuje po mapie województwa pomorskiego – każda edycja jest jedyna w swoim rodzaju. Rajd zrzesza na starcie od 1000 do 1500 uczestników – pieszych i rowerzystów, sportowców i amatorów, dzieci i dorosłych… Do wyboru 8 tras , a do dyspozycji uczestników pomysłowe punkty kontrolne, bogate pakiety startowe i masa atrakcji w centrum rajdowym! Jesteśmy dumni mogąc tworzyć to unikalne na skalę kraju wydarzenie! Kliknij w logo, by poznać szczegóły.

Harpuś to trójmiejski cykl aktywnego wypoczynku z mapą. Rusz z mapą po przygodę! Przez cały rok, średnio co 2 tygodnie, Klub Harpagan organizuje Dzielnicową Imprezę na Orientację Harpuś – każda edycja odbywa się w innym miejscu. Do wyboru są 4 trasy o różnej długości i trudności – poradzą sobie rodziny z maluszkami w wózkach i dziećmi w wieku przedszkolnym, młodzież i dorośli. Zaawansowani uczestnicy z powodzeniem zmęczą się na najdłuższej trasie. Harpuś to nasza propozycja idealna na rodzinne aktywności! Kliknij w logo, by poznać szczegóły.

Harce Prezesa to Marsze na Orientację odbywające się od ponad 25 lat, w grudniu każdego roku, w jedną z najdłuższych nocy w roku. Jest to tradycyjna impreza zapoczątkowana przez Klub Imprez na Orientację NEPTUN, a następnie kontynuowana przez Klub Harpagan. Od 2018 roku organizowana jest również dzienna edycja Harców Prezesa, w jeden z najdłuższych dni roku. Kontynuujemy tradycję i docieramy do zapalonych turystów i maniaków wędrówek z mapą. Kliknij w logo, by poznać szczegóły.

Gdańskie Biegi Leśne odbywają się od 2018 roku w zielonym sercu Gdańska. Spotykamy się w Gaju Gutenberga, w Gdańsku-Wrzeszczu. Trasa GBL to 5-kilometrowa pętla, na której czeka aż 250 m przewyższeń. Bieg górski nad morzem? To możliwe! Do wyboru uczestników mamy dystanse 2.5, 5 km, 10 km oraz biegi dziecięce. Kliknij w logo, by poznać szczegóły.

World Orienteering Day to inicjatywa International Orienteering Federation, a my z dumą jesteśmy jej częścią! Co roku, w maju, na całym świecie, organizowane są wydarzenia promujące orientację sportową. Kliknij w logo, by poznać szczegóły.

Gdańsk City Race to zawody w biegu na orientację, których areną jest Miasto Gdańsk – rodzinne miasto Klubu Harpagan. Gdańsk City Race to 3 etapy od piątku do niedzieli w najciekawszych zakątkach – od parków po tereny miejskie. Fundujemy masę atrakcji, międzynarodowe towarzystwo, ciekawe mapy i organizację na najwyższym poziomie. Kliknij w logo, by poznać szczegóły!

Orienteering w najlepszym wydaniu – to hasło przewodnie Pomerania O-Festivalu! Pomerania O-Festival to wydarzenie łączące biegi na orientację, rowerową jazdę na orientację i wydarzenia towarzyszące. Zaplanuj z nami długi weekend Bożego Ciała. Kliknij w logo, by poznać szczegóły.