Wawel Cup

WKS WAWEL KRAKÓW przeprowadził w dniach 14-18 lipca 2021 5-etapowe zawody na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w okolicach Żelazka – 40. edycję WAWEL Cup.
W imprezie wystartowało ponad 850 zawodników (w tym między innymi z Litwy, Węgier, Niemiec, Austrii i Czech).
W klasyfikacji generalnej nasi zawodnicy wywalczyli:
2 msc – kat. W21 E Aleksandra Baranowska-Trzasko (2, 1, 7, 2, 4msc w kolejnych etapach)
2 msc – kat. M12 Witek Lemańczyk (2, 3, 2, 2, 3)
2 msc – kat. M14 Stanisław Drapella (-,4, 2, 3, 1)
3msc – kat. M35 Piotr Kaczyński (5, 4, 4, 3, 3)
dodatkowo:
Mela Kaczyńska wygrała 3. etap w kategorii W10, a Natalia Gruchała 1. etap w kategorii W21 E!
Zosia Kaczyńska zajęła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej na trasie rodzinnej (1, 9, 4, 1, 4)
Marlena Wieleba wygrała w klasyfikacji najszybszej zawodniczki na finiszu (decydowała suma czasów od ostatniego punktu do mety)
Radosław Piotrowski (kat. M Elite) awansował do finału A dodatkowych zawodów Hit the Pit rozgrywanych w terenie tzw. Olkuskich Dołków czyli 791 dołów i niecek występujących na powierzchni 0,33km2 o głębokości do 7m.
Nasza 30-osobowa ekipa zapamięta 40-sty jubileuszowy Wawel Cup z powodu: upałów i … burzy gradowej z piorunami podczas etapu na Pustyni Błędowskiej (etap 1 został anulowany w niektórych kategoriach z uwagi na warunki pogodowe) oraz ciekawych tras przebiegających wśród jurajskich skałek. Już teraz planujemy wrócić tu za rok.
Za niecałe 2 tygodnie ruszamy na 4-dniowe zawody Sudety Cup w Góry Bystrzyckie.