VI i VII runda PP

W dniach 18-19 września 2021 Elbląski Klub Orienteeringu EKO GRYFzorganizował w Kadynach 2-dniowe zawody złożone z biegu średniego oraz klasycznego. Rywalizacja przebiegała w bardzo ciekawym, ciężkim fizycznie terenie o sporych przewyższeniach, pociętym licznymi korytami strumieni i głębokimi jarami. Były to pierwsze zawody przeprowadzone w jesiennej pogodzie przy temp. 10-12 stopni.
Na podium w klasyfikacji łącznej:
1msc – Kat. K14 Paulina Dargacz (1msc, 1msc w poszczególnych biegach)
2msc – kat. K14 Tosia Rokita (3,2)
1msc – kat. M21 Maciej Hewelt (2,1)
2msc – kat. M21 Radosław Piotrowski (1,3)
1msc – kat. K10 Martyna Trzasko (2,1)
3msc – kat. M12 Witek Lemańczyk (4,1)
Sukcesy odnieśli także nasi zawodnicy startujący tylko w pojedynczym biegu:
Amelia Kaczyńska wygrała sobotni bieg w K10, Staszek Drapella zajął 2msc w sobotę w M14, Piotr Kaczyński 3msc w sobotę M35, a Dominika Bąkowska wygrała w niedzielę bieg w kat. OPEN.
W niedzielę świętowaliśmy 13. urodziny naszej zawodniczki Tosi specjalnym orientalistycznym tortem.
Biegi w Kadynach zaliczane były jako VI i VII runda Pucharu Pomorza oraz IX i X runda Mistrzostw Pomorza i Kujaw. Są to cykle zawodów z klasyfikacją generalną na koniec roku, organizowane przez kluby z regionu Pomorza. Rywalizacja przebiega w kategoriach wiekowych (dzieci i juniorzy w kategoriach do: 10, 12, 14, 16, 18, 20lat), seniorzy w kategorii 21+, weterani w kategoriach powyżej: 35, 45, 55, 65lat …). Dodatkowo dla początkujących przewidziano trasy:
10R – dla rodzin z dziećmi
10N – dla dzieci do lat 10 (trasy znakowane faworkami w terenie)
OPEN – dla wszystkich chętnych
Więcej informacji na temat Pucharu Pomorza znajduje się na stronie:
a Mistrzostwa Pomorza i Kujaw (MPiK) na stronie:
24.10.2021 będziemy organizować rundę Pucharu Pomorza w Gdańsku Świbnie – już dziś zapraszamy!