Vienna O-Challenge

Podczas gdy większość zawodników Harpagana dzielnie walczyło z przewyższeniami i upałami na Grand Prix Pomorza z końcem sierpnia, Dominika i Bożena wybrały się na wycieczkę do Wiednia.
Tradycyjnie wyjazd połączony był ze startem w zawodach (i kibicowaniem w przypadku Bożeny), w końcu po niemal 3 latach udało się trafić do Vienna Orienteering Challenge (pierwotnie wyjazd planowany był przed pandemią). Warto było czekać!
Organizatorzy reklamują swoje zawody jako pełny emocji sprinterski weekend i tak właśnie było!
Etap pierwszy to teren miejsko-parkowy przy lunaparku Monte Laa, etap wymagał wczytania się w mapę, kto zauważył nieoczywiste warianty, zyskiwał.
Etap drugi to historyczna chwila dla Wiedeńczyków – pierwszy raz zorganizowano zawody w centrum Wiednia. A to zawsze jest ciekawe doświadczenie – chwilę temu czytasz o zabytkach w przewodniku i robisz pamiątkowe zdjęcia, by chwilę potem podbijać punkt w tym samym miejscu 🙂
Etap 3, a właściwie dzień pełen atrakcji to Donau Park – piękny Park tuż nad Dunajem. Dokładnie w momencie startu zaczęło lać, by po przekroczeniu mety było po krzyku. Wiele punktów położonych było wśród kwietniów i fontann, więc trzeba było czujnie czytać opisy i kody. Rywalizację indywidualną Dominika kończy na 13 miejscu. Super było obserwować reprezentantki kadry Austrii, Litwy czy Ukrainy!
Po godzinie przerwy czas na wisienkę na sprinterskim torcie – sztafety! I to znowu w pełnym słońcu 🔥
Dominika stworzyła polsko-belgijski zespół wraz z Dieterem Coenem. Sztafety 2-zmianowe miały za zadanie przebiec łącznie 4 zmiany, po 2 na kobietę i mężczyznę (w Polsce tak właśnie biegają juniorzy). Szybkie trasy, liczne zmiany kierunków, emocje i 10 miejsce na 32 sztafety! To była świetna zabawa i wynik, którego się nie spodziewaliśmy 😁 Wspaniale było poznać nowe osoby – chyba tylko orientaliści od razu traktują Cię jak starego przyjaciela! Z wieloma osobami widzimy się na naszym Gdańsk City Race.
Wielkie dzięki za rewelacyjne zawody w pięknym mieście. A wszystkim zainteresowanym polecamy udział w Vienna Orienteering Challenge, tanie loty z Krakowa kuszą!