Sukcesy na CEYOC

W miniony weekend rozegrane zostały zawody CEYOC, czyli Mistrzostwa Europy Centralnej Juniorów w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji.
Nasz reprezentant Stanisław Drapella został powołany do Kadry Narodowej i dzielnie reprezentował polskie barwy!
⚪️🔴W piątek odbyły się sztafety:
W kat. męskiej do lat 16 sztafeta w składzie Stanisław Drapella (Harpagan Gdańsk), Filip Wodzicki (Śląsk Wrocław) i Tomasz Rzeńca (Orientuś Łódź) zdobyła BRĄZOWY medal. Brawa!!!
To nie koniec polskich sukcesów tego dnia:
W kat. męskiej do lat 18 zespół w składzie: Bartłomiej Maciejewski (OSiR G.Kalwaria), Tymek Bultrowicz (ŚLĄSK) i Jędrzej Pachnik (Orientpark.pl) wywalczył srebro.
Trzeci medal dla Polski zdobyły dziewczęta w kat. do lat 16 biegnące w składzie: Julia Biskupska (Wawel), Antonina Mianowska (UNTS) i Antonina Słońska (Wawel), które podobnie jak ich koledzy z M16 zdobyły brąz.
⚪️🔴 Sobota to dystans klasyczny, gdzie Staś wywalczył 20. miejsce.
W polskich barwał triumfowała Antonina Słońska (Wawel Kraków) zwyciężyła w biegu na dystansie klasycznym w kat. do lat 16. ZŁOTO wraca z Tosią do Polski!
⚪️🔴 Niedziela to ostatni etap i bieg sprinterski. Co to były za emocje!
W kategorii M16 rywale musieli obejść się smakiem – całe podium jest polskie 😃
Pierwsze miejsce zajął Tomasz Rzeńca (UKS Orientuś), wicemistrzem został Staś Drapella (Harpagan Gdańsk), a brąz trafił do Filipa Wodzickiego (Śląsk Wrocław). Do tego Antonina Słońska (Wawel Kraków) dołożyła do kolekcji brązowy medal, przybiegając sekundę po koleżankach z 1 miejsca ex aequo.
Gratulujemy młodzieży reprezentującej Polskę, a w szczególności naszemu Harpaganowi, Stasiowi Drapelli! Ciężka praca daje rewelacyjne efekty!!!