Baltic Junior Cup

KOS BnO Szczecin zorganizował międzynarodowe zawody juniorów dla reprezentantów regionówbałtyckich (BJC) (Łotwa, Litwa, Estonia, Polska, Smalandia, South Sweden, Finlandia) oraz zawody towarzyszące dla pozostałych zawodników (BJCT).
W imprezie głównej reprezentanci Polski zdobyli 3 medale: 2 złote (sztafeta + M16) + 1 brązowy (K16)
Oba złote krążki padły łupem naszego klubowicza:
Staszek Drapella wygrał bieg klasyczny w M16 🥇oraz sztafetę juniorską 🥇 !!!
Na zgrupowaniu kadry poprzedzającym zawody trenował także nasz drugi junior Krzysiek Ukleja, który dzięki 2 msc w biegu klasycznym w BJCT otrzymał szansę na debiut w biało-czerwonych barwach. Krzysiek wystartował w sztafecie, która zajęła 9msc na 28 zespołów 🙂
W imprezie towarzyszącej biegała 5 naszych zawodników:
W klasyfikacji generalnej BJCT (2 x bieg średni + 1 x klasyk):
🥉Witek Lemańczyk w M16
Tuż za podium Ala w K16.