Gdańsk City Race 2021

W dniach 10-12 września organizowaliśmy 3-dniowe zawody w biegach na orientację Gdańsk City Race. Etap główny był jednocześnie zaliczany do cyklu City Race Euro Tour – zawodów organizowanych w całej Europie (w tym roku Lizbona, Barcelona, Coventry, Bordeaux, Nikozja, Londyn…).
Gdańsk odwiedzili zawodnicy z 17 krajów (m.in państwa nadbałtyckie, Belgia, Wielka Brytania czy… Nowa Zelandia!)
1. etap to bieg na dystansie sprinterskim po terenie Politechniki Gdańskiej, 2. etap to dystans średni wśród zabudowy wielorodzinnej na gdańskim osiedlu Chełm, a 3. etap to wyścig na dystansie długim na Starym i Głównym Mieście.
Mimo, że większość klubowiczów zajęta była organizacją zawodów, udało nam się odnieść kilka sukcesów także w rywalizacji sportowej.

W klasyfikacji generalnej:
Kat (-)12 K: Martyna Trzasko 3msc
Kat (-16) K: Tosia Rokita 1msc, Paulina Dargacz 3msc, Ala Trzasko 4msc
Kat (-)16 M: Staszek Drapella 1msc, Witek Lemańczyk 2msc, Dawid Sikora 3msc
Kat (+) 65 M: Bogdan Świerczyński 2msc,
Dodatkowo: Pola Rakowska 4-ta na 2 etapie (kat -16K), Ola Lemańczyk 4-ta na 1 etapie (kat+40K).
Zawody odbywały się po raz pierwszy i, ze względu na zapowiadane w Europie obostrzenia, w dość małym gronie zawodników, to docierają do nas sygnały, że zawodnicy wracają bardzo zadowoleni i planują wrócić w kolejnych latach. Plany mamy ambitne, a tereny wyjątkowo piękne. Stałym elementem zawodów będzie etap główny na mapie obejmującej ścisłe centrum Miasto Gdańsk, a etapy towarzyszące pokażą piękne, a niekoniecznie doskonale znane zakątki naszego rodzinnego miasta.
Kolejna edycja tego europejskiego święta już za rok, w dniach 16-18 września 2022.