MMM Elbląg

Nasi najmłodsi zawodnicy wrócili wczoraj z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w BnO organizowanych przez Elbląski Klub Orienteeringu EKOGRYF w dniach 2-3 października 2021. Zawody dedykowane dla młodzieży do lat 14 przeprowadzane są oddzielnie dla 4 regionów Polski (nasz obejmuje województwa: pomorskie, zachodnio-pomorskie, kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie). Młodzi zawodnicy rywalizowali w sobotę w sprincie (Elbląg – Park Modrzewie) oraz sztafetach leśnych 3-zmianowych (Elbląg Bażantarnia) a w niedzielę w biegu klasycznym (Elbląg Bażantarnia).

Nasz zawodnik Staszek Drapella wygrał wszystkie 3 wyścigi!

Zdobył złoto w sprincie, złoto w klasyku i złoto w sztafecie M14 (razem z Pauliną Dargacz i Witkiem Lemańczykiem).

Paulina wywalczyła dodatkowo brązowy medal w biegu klasycznym (do srebra zabrakło 3s, a do złota 20s). W tym samym biegu Ala Trzasko zajęła 6msc.

Pozostali nasi zawodnicy także odnotowali bardzo dobre wyniki. Nasza druga startująca w kategorii męskiej sztafeta (Dawid Sikora, Ala Trzasko i Tosia Rokita) zajęła 5 miejsce po bardzo dobrym biegu Dawida, który przybiegł na metę pierwszej zmiany jako trzeci z 4s straty do lidera.

Szczególne brawa należą się naszej trzeciej sztafecie startującej w kategorii K14. Nasz najmłodszy zespół złożony z Martyny Zębali (13lat), Amelii Kaczyńskiej (10lat) i Martyny Trzasko (10lat) zdołał ukończyć trasę z kompletem punktów kontrolnych na trasie przewidzianej dla czternastolatek! Mela na swojej zmianie zajęła 4 miejsce na 7 zawodniczek!

To były bardzo emocjonujące zawody. Nasze starszaki wróciły z medalami, a młodsi zdobyli cenne doświadczenia biegając na trasach o wyższej trudności niż na co dzień.