Sprinterski weekend w Grudziądzu

Pierwszy weekend czerwca 2022 spędziliśmy na świetnie zorganizowanych przez UMKS Kwidzyn zawodach Pomorze Sprint Cup: Zaskakujące tereny, ciekawe trasy, słoneczna pogoda i rywalizacja ponad 550 zawodników reprezentujących kluby z 9 krajów – Polski, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Czech, Niemiec, Hiszpanii, Mołdawii, Ukrainy i Litwy.
Ale po kolei:
Piątek – Etap nr 1 to techniczna trasa z licznymi trudnymi wariantami, poprowadzona po terenie Starego Miasta, ruin zamku z metą usytuowaną nad Wisłą z pięknym widokiem na Grudziądz.
Sobota – Etap 2 i 3 to szybkie biegi wśród bloków z licznymi żywopłotami i wymagającą uwagi końcówką (organizatorzy na obu etapach urozmaicili rywalizację poprzez zmianę układu przejść w ogrodzeniach otaczających kompleks szkolny, na którym znajdowała się meta obu etapów).
Niedziela – Etap 4 to niepowtarzalny teren Cytadeli! Kto nie startował, długo będzie żałował! Trasy poprowadzono po terenie XIX-wiecznych fortyfikacji oraz podziemnych tuneli.
Pokonanie przebiegów wymagało skupienia, rozszyfrowania informacji dotyczących czy PK znajduje się w tunelu czy może na powierzchni oraz odnalezienia drogi w labiryncie korytarzy. To był niezwykły i niepowtarzalny teren. Brawa i podziękowania dla organizatorów .👍
W klasyfikacji generalnej:
🥇Staszek Drapella 1msc w M16
a zaraz za podium: Tosia Rokita K14, Dominika Bąkowska K21A, Aleksandra Lemańczyk K45, Łukasz Muzioł M35, Roger Sikora M40.
Warto również odnotować etapowe zwycięstwo Tosi na E2 oraz 2. miejsce Natalii Gruchały na E3 w damskiej elicie.
Natomiast najlepiej na „podziemnym etapie” wypadli Staszek i Witek (3msc) oraz Mela i Ola L (4msc). 😎
Sportowo dla zawodników wieku 16+ był to doskonały trening przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w sprinterskim BnO, na które jedziemy już w najbliższy weekend do Oleśnicy.