I runda KMP Nysa

Klub I Ligi – to my! Za nami I runda Klubowych Mistrzostw Polski w biegu na orientację.

W 47-osobowej grupie pojechaliśmy na południe Polski na zawody organizowane przez Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej, które zgromadziły 750 zawodników. Była to I runda Klubowych Mistrzostw Polski – II odbędzie się we wrześniu w Przemyślu.
W piątek biegaliśmy nietypowy sprint głównie po terenie fortu Prusy w Nysie. Często o zwycięstwie decydowały tam wybory wariantów w skomplikowanym układzie fos i umocnień. Najwyższe miejsca zajęli:
🥇Mela Kaczyńska K12
🥇Bogdan Świerczyński M70
🥈Staszek Drapella M16
🥉Witek Lemańczyk M14
Sobota to bieg klasyczny w górzystym terenie koło Głuchołazów. Start odbył się w jeden z pierwszych ciepłych dni, należało więc wykazać się nie lada uporem!
🥇Mela Kaczyńska K12
🥈Staszek Drapella M16
🥉Bogdan Świerczyński M70
🥉Zosia Kaczyńska K10
🥉Łukasz Drapella M10
W niedzielę rozegrano sztafety 3-osobowe ze startem i metą zlokalizowanym w Forcie Nysa II, z trasami na zlokalizowanym nieopodal byłym poligonie. Pośród tarnin, głogów, licznych gęstwinek i terenów otwartych nasi zawodnicy dzielnie walczyli na każdej ze zmian 13 wystawionych przez Harpagana sztafet.
🥈K12 – Mela Kaczyńska, Milena Jurek, Martyna Trzasko
Tuż za podium: Witek w sprincie, Bogdan G w klasyku i sztafeta K18 (Maja, Kinga i Patrycja)
Drużynowo po I rundzie wywalczyliśmy 8msc na 41 startujących klubów, plasując się w I Lidze klubów biegu na orientację. Każdy z zawodników walczył o cenne punkty, co przełożyło się na łączny wynik 290.5 pkt.
Zawody były udanym debiutem kilkorga zawodników na ogólnopolskiej arenie, niektórzy po raz pierwszy mieli okazję walczyć zespołowo w sztafecie.
Niezapomniany będzie również nasz nocleg – mało kto może się pochwalić nocną eksploracją fortu i noclegiem w jego salach!