Pomorze Sprint Cup

W dniach 26-28 maja 2023 mieliśmy okazję wziąć udział po sąsiedzku w Pomorze Sprint Cup. 4 biegi sprinterskie w 3 dni – to był bardzo ciekawy, słoneczny weekend spędzony na zawodach organizowanych przez UMKS Kwidzyn w Pelplinie, Tczewie i Gniewie.
Etapy 1 i 4 w kategoriach seniorskich były zawodami rankingowymi WRE. Świetny wynik osiągnęła Natalia Gruchała w niedzielę w Gniewie, gdzie zdobyła 2 miejsce – pierwsze punkty światowego rankingu ma już na swoim koncie!
Wspólnymi, klubowymi siłami zdobyliśmy III miejsce w klasyfikacji drużynowej, ustępując jedynie Wawelowi Kraków i Azymutowi Pabianice!
Natomiast indywidualnie w klasyfikacji generalnej PSC:
🥇Staszek Drapella M16
🥈Łukasz Drapella M10
🥈Kasia Piotrowska Open krótka
🥉Witek Lemańczyk M14
IV miejsce Ola Lemańczyk W50, Natalia Gruchała W21 i Szymon Gromadzki M12.
V miejsce Krzysiek Ukleja M16,
VI miejsce Roger Sikora M40, Dominika Bąkowska W21A
Z optymizmem patrzymy w przyszłość: dzieci naszych klubowiczów (Janek, Jagoda, Malina) zajmowały miejsca 2-4 w kategoriach rodzinnych , Sasza 4msc w M10.
Jak co roku dla zawodników wieku 16+ był to doskonały trening przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w sprinterskim BnO, na które jedziemy już w najbliższy weekend do Płocka.
W przerwie pomiędzy biegami skorzystaliśmy z zaproszenia naszych klubowiczów Basi i Wojtka i świętowaliśmy przy grillu 18-te urodziny Maćka :)