Półmaraton Szczeciński

Tradycyjnie, w ostatni weekend sierpnia odbył się Półmaraton Szczeciński a my mieliśmy na starcie swojego reprezentanta 😁
Trasa 44 edycji tej kultowej imprezy przebiegała po ścisłym centrum. Zawodnicy mieli okazję podziwiać m.in Jasne Błonia, Urząd Miasta czy przepiękną Odrę z Wałów Chrobrego.
Organizatorzy zastosowali ciekawe rozwiązanie i pozwolili uczestnikom w trakcie zawodów zdecydować czy legalnie chcą skończyć bieg po 10km czy może pozostać na trasie i zmierzyć się z dystansem półmaratońskim😳Wierzymy, że nie była to łatwa decyzja! 😀
A co jeszcze o biegu opowiedział nam Grzesiu – nasz Harpaganowy reprezentant?
▶️,,Pomimo walki z nawierzchnią (kostka brukowa , zbieg i podbieg około 2km i to razy 2 😮 ) wpadłem na metę z czasem 1:29:30 (średnie tempo 4:14 😮 ) co jest moim nowym rekordem życiowym! Po 7 tygodniowych przygotowaniach z pomocą Trenera Bogusia zająłem 41 msc w klasyfikacji Open i 14 msc w kategorii M40. 🔥 Jako ciekawostkę dodam, że jedyną kobietą, która ukończyła trasę szybciej niż ja była zwyciężczyni Open K: Czeszka MORAVCOVÁ Koleta ( czas 1:27:42) 😀’’
•Impreza w Szczecinie zgromadziła 2000 uczestników (1283 osoby wzięły udział w półmaratonie natomiast 656 ukończyło bieg po 10km) Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Grzesiu również stanie na starcie w swoim rodzinnym mieście a my ponownie będziemy mogli rozpisywać się o jego coraz to nowych życiówkach 😃