Malaga Sprint Camp

Fanów miejskiego biegania przybywa! Co w obliczu rozwoju sprinterskiego BnO i licznych okazji do zwiedzania świata niezmiernie cieszy 🙂
Skromna, ale waleczna ekipa seniorów i weteranów z Harpagana, członkowie honorowi i koledzy z gdyńskiego klubu wybrała się w lutym na tygodniowy obóz sprinterski zorganizowany przez COMA – Club de Orientación de Málaga, przygotowany w białych miasteczkach wokół Malagi w Hiszpanii.
Organizator zapewnił 5 wysokiej jakości treningów sprinterskich – od zupełnie płaskich, jak np. w Esteponie, przez płaski (z masą schodów, ale tylko w dół – bo weszliśmy na wzniesienie przed startem) sprint w Torremolinos po zakręcone zaułki Istán. Dodatkowo chętni mogli wziąć udział w 3 treningach leśnych, nieco na północ od wybrzeża.
Tydzień zwieńczony był 2 etapami sprinterskimi w przepięknych i górzystych Mijas i Casares – to tu organizatorzy sprawdzili, co wyciągnęliśmy z treningów, testując nas wariantowymi trasami, z wykorzystaniem wielu schodów, licznych dłuższych przebiegów wzdłuż wąskich uliczek i masą szczegółów terenowych 🙂 Do tego w sobotnie popołudnie mogliśmy rywalizować w bardzo ciekawych eliminacjach do KnockOut Sprintu, a następnie w kolejnych jego etapach.
Nie zabrakło też czasu na zwiedzanie, integrację i plany kolejnych międzynarodowych podbojów!
W weekendowych zawodach osiągnęliśmy niezłe wyniki!
I miejsce – M35 – Łukasz Muzioł
I miejsce – M45 – Javier Montiel Bonmatí
I miejsce – F21A – Dominika Bąkowska
II miejsce – M20 – Oleh Pepryk
II miejsce – F50 – Iza Witkowska
V miejsce – F35 – Ewa Ukleja
VII miejsce – F50 – Anna Rokita
VIII miejsce – F50 – Hania Kussowska
Kto wie, gdzie naszą city racową ekipę poniesie dalej! Możemy tylko zdradzić, że plany są baardzo ciekawe