Wawel Cup 2022

Bieganie wśród jurajskich skałek to nasz pierwszy wakacyjny wyjazd. Od 6 do 10 lipca 2022 r. 16-ka zawodników naszego klubu brała udział w 5-dniowych zawodach Wawel Cup, organizowanych przez klub WKS Wawel Kraków w okolicach Złotego Potoku. Ścigaliśmy się z 650 zawodnikami z 13 krajów.
Pierwszy etap (start masowy) w znaczącej części poprowadzono po wzgórzu zamkowym w Olsztynie koło Częstochowy.
Drugi, trzeci i czwarty etap to starty interwałowe w terenach o typowym jurajskim charakterze pełnym wzniesień i skalistych ostańców.
Piąty etap przeprowadzono w terenie z licznymi jarami i trudnodostępnymi PK. Start odbywał się w formie handicapu tzn. liderzy klasyfikacji generalnej każdej kategorii startowali jako pierwsi, a kolejni zawodnicy ruszali na trasę z opóźnieniem równym stracie w klasyfikacji generalnej.
Dwójka naszych młodych zawodników wystartowała ostatniego dnia właśnie z pierwszej pozycji: Tosia Rokita w K14 i Staszek Drapella w M16 i …. dobiegli do mety na 1 msc. !!! 🏆🏆 !!!
W kat. M35-49S Dariusz Lemańczyk także obronił wywalczoną po 4 dniach 3 pozycję. 🥉
Zespołowo zajęliśmy 10-14 msc na 51 drużyn.
Ponadto:
Zosia Kaczyńska zajęła 2msc na trasie znakowanej KM10N.🥈
Natalia 5msc w K21E, Ola L 5msc w K45, Dawid 6msc w M14.
Witek 7msc w M14 (pierwsze wśród zawodników ze swojego rocznika), Mela 8msc w K12 (pierwsze wśród zawodniczek ze swojego rocznika).
To był bardzo udany początek naszych sportowych wakacji.