O Lidze

Na czym to polega?

Chcesz wziąć udział, ale nie do końca wiesz czy to dla Ciebie? Tutaj dowiesz się wszystkiego!

Liga Harpagana to cykl otwartych treningów sportowo-rekreacyjnych z mapą organizowany przez Klub Harpagan Gdańsk.

Nie bój się słowa trening – każdy jest mile widziany, niezależnie od wieku, kondycji czy umiejętności. Orienteering, czyli właśnie aktywność z mapą nie bez powodu nazywany jest zielonym sportem.  Orientację sportową możesz uprawiać w każdym wieku – jest to sport zarówno dla osób, które chcą wyczynowo trenować, jak i dla tych, które pragną po prostu aktywnie spędzić czas na łonie natury. Nie ma chyba drugiego takiego sportu, który łączy całe rodziny i pokolenia.

Każda edycja Ligi to nowe, niepowtarzalne trasy – trasy przed treningiem objęte są tajemnicą. Do wyboru są 4 różne trasy, różniących się zaawansowaniem. Opis tras znajdziesz TUTAJ – jeśli zechcesz skonsultować wybór trasy, śmiało się do nas odzywaj, a wybierzemy wspólnie odpowiednią!

W trakcie treningu stosowany jest elektroniczny pomiar czasu SportIdent – dla biegaczy na orientację to doskonały sposób na analizę pokonanej trasy, a każdy niezależnie od tego czy maszeruje czy biega będzie mógł śledzić swoje postępy i rozwój umiejętności z treningu na trening.

O Lidze

Każdy uczestnik treningu w ramach Ligi Harpagana otrzymuje przed startem mapę z zaznaczoną trasą oraz chipa SI.

Na mapie zaznaczone zostały punkty, a Twoim zadaniem jest ich odnalezienie w terenie. Wybór wariantu, czyli drogi pomiędzy kolejnymi punktami, pozostaje w twojej gestii – możesz wybrać dowolną drogę między punktami. 

Przykładowa trasa

O Lidze

Gdy dotrzesz przy pomocy mapy w zaznaczone kółkiem miejsce, czekać będzie na Ciebie tzw. lampion (zdjęcie poniżej). Przy lampionie znajdziesz stację SI. Obecność na punkcie potwierdzisz przy pomocy chipa SI (wkładając go do stacji). Każdy punkt (oprócz numeru z mapy) posiada swój unikalny kod, więc będziesz mieć pewność, że jesteś w dobrym miejscu.

Tutaj możesz poczytać więcej o symbolach na mapie -> MATERIAŁY SZKOLENIOWE

Lampion ze stacją SI

O Lidze

 

Po powrocie na metę i po zameldowaniu się u organizatora treningu, otrzymasz wydruk z międzyczasami z trasy oraz zostaniesz umieszczony w wynikach LIVE, gdzie będziesz mógł porównać się z innymi zawodnikami z wybranej trasy. Na mecie będzie też okazja podyskutować z innymi o trasie i przeanalizować popełnione błędy!

Każdy start jest niepowtarzalny – trasy przed wydarzeniem objęte są tajemnicą. Kontakt z naturą, aktywność na świeżym powietrzu i poznawanie nowych miejsc to stałe elementy orienteeringu. Piękno tego sportu polega też na tym, że możesz zacząć w każdym wieku. Mile widziany jest każdy!

Nie martw się, jeśli to będą Twoje pierwsze kroki – zgłoś się do naszego instruktora przed ruszeniem w teren, a dowiesz się, na czym to polega, jak orientować mapę i jakie są jej najważniejsze elementy!

O Lidze