O Lidze

Na czym to polega?

Chcesz wziąć udział, ale nie do końca wiesz czy to dla Ciebie? Tutaj dowiesz się wszystkiego!

Liga Harpagana to zawody sportowo-rekreacyjne z mapą organizowane przez Klub Harpagan Gdańsk.

Każdy jest mile widziany, niezależnie od wieku, kondycji czy umiejętności. Orienteering, czyli właśnie aktywność z mapą nie bez powodu nazywany jest zielonym sportem.  Orientację sportową możesz uprawiać w każdym wieku – jest to sport zarówno dla osób, które chcą wyczynowo trenować, jak i dla tych, które pragną po prostu aktywnie spędzić czas na łonie natury. Nie ma chyba drugiego takiego sportu, który łączy całe rodziny i pokolenia.

Każda edycja Ligi to nowe, niepowtarzalne trasy – trasy przed etapem objęte są tajemnicą. Do wyboru są 4 różne warianty, różniące się poziomem trudności. Opis każdego z nich znajdziesz TUTAJ – jeśli zechcesz skonsultować wybór trasy, śmiało się do nas odzywaj, a wybierzemy wspólnie odpowiednią!

W trakcie Ligi stosowany jest elektroniczny pomiar czasu SportIdent – dla biegaczy na orientację to doskonały sposób na analizę pokonanej trasy, a każdy niezależnie od tego czy maszeruje czy biega będzie mógł śledzić swoje postępy i rozwój umiejętności.

23,09,02_City_Race_Sopot_416

Każdy uczestnik etapu w ramach Ligi Harpagana otrzymuje przed startem mapę z zaznaczoną trasą oraz chipa SI.

Na mapie zaznaczone zostały punkty, a Twoim zadaniem jest ich odnalezienie w terenie. Wybór wariantu, czyli drogi pomiędzy kolejnymi punktami, pozostaje w twojej gestii – możesz wybrać dowolną drogę między punktami. 

Przykładowa trasa

LH_przykładowa trasa

Gdy dotrzesz przy pomocy mapy w zaznaczone kółkiem miejsce, czekać będzie na Ciebie tzw. lampion (zdjęcie poniżej). Przy lampionie znajdziesz stację SI. Obecność na punkcie potwierdzisz przy pomocy chipa SI (wkładając go do stacji). Każdy punkt (oprócz numeru z mapy) posiada swój unikalny kod, więc będziesz mieć pewność, że jesteś w dobrym miejscu.

Tutaj możesz poczytać więcej o symbolach na mapie -> MATERIAŁY SZKOLENIOWE

Lampion ze stacją SI

O Lidze

Po powrocie na metę i po zameldowaniu się u organizatora etapu, otrzymasz wydruk z międzyczasami z trasy oraz zostaniesz umieszczony w wynikach LIVE, gdzie będziesz mógł porównać się z innymi zawodnikami z wybranej trasy. Na mecie będzie też okazja podyskutować z innymi o trasie i przeanalizować popełnione błędy!

Każdy start jest niepowtarzalny – trasy przed wydarzeniem objęte są tajemnicą. Kontakt z naturą, aktywność na świeżym powietrzu i poznawanie nowych miejsc to stałe elementy orienteeringu. Piękno tego sportu polega też na tym, że możesz zacząć w każdym wieku. Mile widziany jest każdy!

Nie martw się, jeśli to będą Twoje pierwsze kroki – zgłoś się do naszego instruktora przed ruszeniem w teren, a dowiesz się, na czym to polega, jak orientować mapę i jakie są jej najważniejsze elementy!

23,09,03_City_Race_Gdansk_612