O Festivalu

Orienteering w najlepszym wydaniu – to hasło przewodnie tegorocznego O-Festivalu! Pomerania O-Festival to wydarzenie Pomorskiego Klubu Orientacji HARPAGAN, którego historia sięgo 2005 roku.

Klub Harpagan zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w dyscyplinach orientacji sportowej, organizacją szeregu wydarzeń związanych z aktywnością z mapą (Ekstremalny Rajd na Orientację HARPAGAN, rodzinny Harpuś czy klasyczne Marsze na Orientację Harce Prezesa).

W 2010 roku Klub zorganizował Puchar Świata w Rowerowej Jeździe na Orientację, w którym wzięli udział uczestnicy z 26 krajów świata.

Przyszedł czas, by zorganizować wielodniowe wydarzenie, pokazujące kilka dyscyplin orientacji sportowej!

Bieg na orientację

O Festivalu

Bieg na orientację to dyscyplina wyjątkowa. Zielony sport, bo tak jest często nazywany, to bieg z mapą, a zadaniem zawodnika jest odnalezienie punktów kontrolnych w terenie, przy pomocy otrzymanej na starcie mapy. Podczas Pomerania O-Festival przygotowane zostaną trasy zarówno dla początkujących (polecamy trasy OPEN), jak i już trenujących biegaczy.

Rowerowa Jazda na Orientację

O Festivalu

Rowerowa Jazda na Orientację to kolejna propozycja dla szukających wyzwań. Zadaniem zawodnika jest odnalezienie punktów kontrolnych w terenie, przy pomocy otrzymanej na starcie mapy. Uczestnik na trasie porusza się na rowerze, a same mapy dostosowane są do tego sposobu poruszania się (klasyfikacja dróg). Podczas Pomerania O-Festival przygotowane zostaną trasy zarówno dla początkujących (polecamy trasy OPEN), jak i profesjonalistów. W trakcie zawodów rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w tej dyscyplinie. 2 etapy liczone są też do Światowego Rankingu Weteranów w RJnO.

Dlaczego warto wziąć udział?

Pomerania O-Festival to propozycja aktywnego spędzenia długiego weekendu. Klub Harpagan, jako doświadczony organizator setek imprez, proponuje wysokiej jakości ciekawe trasy i organizację wydarzeń na najwyższym poziomie. Zapraszamy do Gdańska!

Pomerania O-Festival to:

4 dni aktywności z mapą

4 etapy Rowerowej Jazdy na Orientację (Puchar Polski, Mistrzostwa Polski)

4 etapy Biegu na Orientację

Scoredrinkolauf – tylko dla dorosłych!

ciekawe techniczne trasy na aktualnych mapach

Jeśli masz jakieś pytania – zapraszamy do kontaktu! Służymy pomocą.