O Harpusiu

Na czym to wszystko polega? Chcesz wziąć udział, ale nie do końca wiesz czy to dla Ciebie? Tutaj dowiesz się wszystkiego!

Harpuś jest rekreacyjną imprezą na orientację – jest otwarta dla wszystkich, osób w każdym wieku, niezależnie od kondycji i umiejętności. Orienteering, czyli właśnie aktywność z mapą nie bez powodu nazywany jest zielonym sportem.  Orientację sportową możesz uprawiać w każdym wieku – jest to sport zarówno dla osób, które chcą wyczynowo trenować, jak i dla tych, które pragną po prostu aktywnie spędzić czas na łonie natury. Nie ma chyba drugiego takiego sportu, który łączy całe rodziny i pokolenia. Podczas naszego Harpusia będziesz mieć okazję poznać trójmiejskie lasy i parki.

 

Stogi2

 

Każdy uczestnik Harpusia otrzymuje przed startem mapę oraz kartę startową.

Na mapie zaznaczone zostały punkty, a Twoim zadaniem jest ich odnalezienie w terenie. Wybór wariantu, czyli drogi pomiędzy kolejnymi punktami, pozostaje w gestii uczestnika – możesz wybrać dowolną drogę między punktami.

IMG_20180701_113519

 

Gdy dotrzesz przy pomocy mapy w zaznaczone miejsce, czekać będzie na Ciebie tzw. lampion (zdjęcie poniżej). Przy lampionie znajdziesz perforator (dziurkacz), którym potwierdzisz swoją obecność na karcie startowej.

 

IMG_20180523_184136

 

Każdy start jest niepowtarzalny – trasy przed wydarzeniem objęte są tajemnicą. Gwarantujemy, że każdy start będzie wyjątkowy – kontakt z naturą, aktywność na świeżym powietrzu i poznanie ciekawych zakątków Trójmiasta to część każdego Harpusia. Imprezy na orientację to doskonała forma niekonwencjonalnego wypoczynku. Piękno tego sportu polega też na tym, że możesz zacząć w każdym wieku! Mile widziany jest każdy!

Nie martw się, jeśli to będą Twoje pierwsze kroki – zgłoś się do naszego instruktora przed ruszeniem w teren, a dowiesz się, na czym to polega, jak orientować mapę i jakie są jej najważniejsze elementy!

 

dav

 

Na Harpusiu możesz wybrać start na jednej z tras:

ZIELONA – trasa doskonała na pierwszy samodzielny start, doskonale poradzą sobie rodziny z małymi dziećmi, którym można pokazać podstawy nawigacji w terenie. Staramy się dostosowywać trasę również do rodziców startujących z maluchami w wózkach. Trasa krótka i łatwa – długość trasy to ok. 2-3 km (przed każdym wydarzeniem podajemy długość trasy w linii prostej między punktami).

NIEBIESKA – trudność trasy porównywalna z trasą zieloną, trasa jest nieco dłuższa – 2,5 do 4 km w liniach prostych.

CZERWONA – trasę polecamy w szczególności osobom, które już miały mapę biegową w ręku. Na uczestników czeka sporo punktów do odnalezienia. Długość trasy to od 3 do 5 km w linii prostej.

CZARNA – trasa przygotowana z myślą o biegaczach chcących poćwiczyć nawigację w terenie, a także wszystkich osób lubiących nieco dłuższy spacer z mapą. Świetnie poradzą sobie osoby, które miały już do czynienia z mapą. Długość trasy to od 3,5 do 6 km w linii prostej.

Zapraszamy! Gwarantujemy moc atrakcji, ciekawe trasy, a przede wszystkim aktywny wypoczynek na łonie natury, z dala od zgiełku miasta :)

dav