Trasy do wyboru

Uczestnicy mogą wystartować na jednej z 4 tras:

(start indywidualny lub zespołowy)

Każda z tras odbywa się w formule scorelauf – na mapie zaznaczone są wszystkie dostępne punkty kontrolne, a w zależności od wybranej trasy należy zdobyć ich odpowiednią liczbę. To oznacza, że każdy może wybrać punkty łatwiejsze lub trudniejsze, zależnie od chęci i umiejętności. Zawsze część punktów kontrolnych położona jest przy ścieżkach i w łatwo dostępnym miejscach, z myślą o najmłodszych :)

Początkujący mogą skorzystać ze szkolenia z naszymi instruktorami na starcie.

ZIELONA – krótka i łatwa (2-3 km), 12 punktów kontrolnych

trasa doskonała na pierwszy samodzielny start, doskonale poradzą sobie rodziny z małymi dziećmi, którym można pokazać podstawy nawigacji w terenie. Staramy się dostosowywać trasę również do rodziców startujących z maluchami w wózkach – warto zerknąć w nasz kalendarz, gdzie podajemy rodzaj Harpusia. Edycje miejskie i parkowe są z reguły płaskie, z dużą ilością ścieżek, gdzie bez problemu poradzicie sobie z wózkiem czy maluchami! Trasa krótka i łatwa – długość trasy to ok. 2-3 km.

NIEBIESKA – średnio krótka i dość łatwa (2,5-4 km), 17 punktów kontrolnych

trudność trasy porównywalna z trasą zieloną, trasa jest nieco dłuższa – 2,5 do 4 km w liniach prostych.

CZERWONA – dość długa i dość trudna (3-5 km), 22 punkty kontrolne

trasę polecamy w szczególności osobom, które już miały mapę biegową w ręku. Na uczestników czeka sporo punktów do odnalezienia. Długość trasy to od 3 do 5 km w linii prostej.

CZARNA – długa i trudna (3,5-6 km), 30 punktów kontrolnych

trasa przygotowana z myślą o biegaczach chcących poćwiczyć nawigację w terenie, a także wszystkich osób lubiących nieco dłuższy spacer z mapą. Świetnie poradzą sobie osoby, które miały już do czynienia z mapą. Długość trasy to od 3,5 do 6 km w linii prostej.

Dokładne długości tras danego wydarzenia podajemy w komunikacie technicznym danej edycji Harpusia.