Jestem z Kwidzyna, startuję!

mieszkancy

Jesteś mieszkańcem Miasta Kwidzyn? Mamy dla Ciebie ofertę specjalną!

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu – masz okazję spędzić czas na łonie natury i poznać swoją okolicę z zupełnie innej strony!

Specjalnie z myślą o mieszkańcach Kwidzyna przygotowaliśmy ofertę startu na jednej z dwóch tras harpusiowych:

  • Trasa piesza 10 km HARPUŚ – start 15 kwietnia 2023 (sobota), godz. 11:30
  • Trasa rowerowa 20 km HARPUŚ – start 15 kwietnia 2023 (sobota), godz. 12:30

Trasy te nie wymagają specjalnego przygotowania ani świetnej kondycji – to doskonały sposób na spędzenie soboty na świeżym powietrzu. Weź udział w największym Rajdzie w Polsce – tym razem gospodarzem Rajdu Harpagan jest Kwidzyn. Nie możesz tego przegapić!

Nie wiesz jak posługiwać się mapą i kompasem? Nic straconego – przed startem obu tras organizatorzy zapraszają do udziału w krótkim szkoleniu, podczas którego poznacie symbole na mapie, dowiecie się, jak orientować mapę oraz jak potwierdzać obecność na punktach kontrolnych.

 

Opłaty startowe dla mieszkańców Kwidzyna:
5 zł – dzieci do lat 12
10 zł  – dzieci od lat 13 i dorośli

Opłaty te nie ulegają zmianie przez cały czas trwania zgłoszeń. Zachęcamy jednak do zgłoszenia online – będziesz mieć pewność otrzymania pakietu startowego!

Każdy uczestnik startuje z chipem SportIdent – mieszkańcy Kwidzyna wypożyczają go bezpłatnie.

 

Na czym to polega?

HARPAGAN jest rajdem na orientację. Oznacza to, że każdy startujący dostaje mapę z zaznaczonymi na niej punktami kontrolnymi. HARPAGAN nie jest imprezą wyłącznie wytrzymałościową przebiegającą po trasie wyznaczonej tasiemkami, tu drogę pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi każdy ustala sobie sam. Biegnie ona pięknymi, dzikimi zakątkami, z dala od ruchliwych szos czy zatłoczonych miast. Zadaniem uczestnika jest odnaleźć w regulaminowym czasie punkty kontrolne zlokalizowane w terenie za pomocą otrzymanej na starcie mapy.

Trasy harpusiowe, czyli piesza 10 km lub rowerowa 20 km to propozycje dla rodzin z dziećmi, osób początkujących i wszystkich, którzy mają ochotę na dłuższy spacer czy przejażdżkę rowerem. Liczy się dobra zabawa i to Wam gwarantujemy!

O 17:00, czyli już po powrocie na metę, odbywa się uroczyste zakończenie tras Harpusiowych – wręczamy statuetki dla najlepszych i ma miejsce wielkie losowanie atrakcyjnych nagród wśród wszystkich obecnych. U nas nie ma przegranych – każdy jest zwycięzcą, dlatego wszyscy, niezależnie od wyniku otrzymują pamiątkowe medale i kolorowe dyplomy.

Zapraszamy! Rajd Harpagan to doskonała okazja, by poznać swoją okolicę z mapą :)