Browar Bytów razem z Harpaganem!

Bytów Browar Kaszubski, który znajduje się na pięknych i czystych terenach znowu pojawi się na naszym Rajdzie!. Regionalne piwo jest warzone metodami tradycyjnymi z dużą pasją i zaangażowaniem.

Jak piszą o sobie: „Cieszy nas fakt, iż kontynuujemy piwowarską tradycję Bytowa, której początek sięga XIX wieku. Nasze pierwsze piwo – Bytów Jasne Pełne – zostało rozlane do butelek i wyruszyło w Polskę w styczniu 2016 roku. Od tego czasu sukcesywnie rozwijamy naszą ofertę. Obecnie warzymy kilkadziesiąt rodzajów rzemieślniczych piw w tym klasyczne gatunki dolnej i górnej fermentacji. Ponadto mamy w swojej ofercie smakowe Lagery z dodatkiem naturalnych soków i syropów. Eksperymentujemy także z nowofalowymi stylami tworząc docenione przez koneserów RIS-y oraz znaną już przez wielu serię piw rzemieślniczych „Szlakiem Bytów”. Od pierwszego dnia naszej działalności współpracujemy również z browarami kontraktowymi, czego owocem są udane piwa w kooperacji. Możemy śmiało powiedzieć, że piwna rewolucja na dobre rozgościła się w Bytowie. Naszym głównym celem działania jest rozwój świadomości piwnej poprzez edukacje oraz promowanie smacznych, tworzonych w zgodzie z naturą produktów rzemieślniczych. Propagujemy świadomy i zdrowy styl życia aktywnie wspierając wydarzenia sportowe, w których czynnie uczestniczymy. Nasze piwa powstają w naturalnym cyklu produkcyjnym z najlepszych dostępnych na rynku składników. Nie przyspieszamy sztucznie procesów fermentacji i leżakowania, ani nie filtrujemy piwa przed rozlaniem do butelek. Dzięki temu nasze produkty charakteryzują się oryginalnym, bardzo wyrazistym smakiem i aromatem. Trzymając w ręku butelkę BYTOWA masz pewność, że w środku odnajdziesz piwo prosto z serca Kaszub, tworzone z tego, co najlepsze w naturze.”

W jakiej formie Browar Bytów pojawi się na Rajdzie tego jeszcze nie napiszemy, ale myślimy, że będzie to pewna niespodzianka!

Tymczasem zajrzyjcie na https://www.facebook.com/browarbytow/