Program Badamy Geny wspiera Rajd Harpagan!

Poważny temat po raz kolejny na naszym Rajdzie! Co roku w Polsce na raka umiera 100 tys. osób, a co czwarty nowotwór ma podłoże genetyczne. Jeśli odpowiednio wcześnie dowiemy się, że należymy do grupy ryzyka zachorowania na nowotwór, mamy szansę na uniknięcie choroby w przyszłości.

Program Badamy Geny, który pojawia się na Harpaganie, pozwala nie tylko skutecznie zobaczyć czy ryzyko takiej choroby jest wpisane w nasze geny, ale również zaproponować właściwą profilaktykę i wspomóc proces leczenia. Zespół Warsaw Genomics we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim i Warszawskim Uniwersytetem Medycznym opracował nowatorski program, redukujący 15-20 krotnie koszt  badania, w porównaniu do jego ceny w innych częściach Europy. Badanie pozwala skutecznie ocenić ryzyko zachorowania na raka piersi, prostaty, uwględniając także inne nowotwory dziedziczne. Dla wszystkich uczestników będzie przygotowany specjalny 10% rabat na skorzystanie z Programu (info po Rajdzie). Ponadto na zakończeniu zostaną rozlosowane vouchery na wykonanie badania bezpłatnie.

W ramach Programu przebadano już 21000 osób a samo badanie jest uważane za nadchodzącą rewolucję w profilaktyce chorób nowotworowych w Polsce (czytaj na https://deloi.tt/2UZPEkS).

Więcej informacji i możliwość rejestracji na stronie: www.badamygeny.pl – zapraszamy!