Rozwiązania konkursów

Rozwiązania konkursów! Sprawdź jak Ci poszło :D Nagrody czekać będą do odbioru w Punkcie Informacyjnym na Harpagan-63 Kwidzyn

Pytanie miasto #1

Rozwiążmy tę kwestię raz na zawsze – byście na Harpaganie byli odpowiednio przygotowani! Bądź co bądź, warto wiedzieć co nieco o terenach rajdowych 🙂
Będziemy gościć w Kwidzynie czy w Kwidzyniu❓
Odpowiedź: w Kwidzynie :)
Zwycięża: Agnieszka Witkowska
Miasto #2
Jakie elementy infrastruktury są dla Kwidzyna charakterystyczne?
Odpowiedź: chodzi o charakterystyczne dla Kwidzyna i przy okazji liczne RONDA (choć zaliczaliśmy również inne odpowiedzi dot. zabytków)
Zwycięża: Jakub Szumański
Miasto #3
Wyobraźcie sobie, że idziecie do sklepu (prosta sprawa :P). Jakie przykładowe produkty wylądują w twoim koszyku. jeśli zechcesz wybrać te pochodzące z Kwidzyna?
Odpowiedź: nominowany cytat – Ja podczas wizyty w Kwidzyniu – STOP ! Kwidzynie ;) zamierzam kupić: keczup kwidzyński (swego czasy robiłem nawet z niego sos do spagetti). Jak już jesteśmy przy warzywach to Kwidzyn słynie z przetworów warzywnych w puszkach i słoikach: groszek, marchweka, fasolka, kukurydza itp. Kolejną rzeczą produkowaną w tym mieście, którą można kupić jest oczywiście papier do drukarek. W kwidzynie mieści sie bowiem jedna z większych papierni w polsce. Na koniec (ponieważ jestem pełnoletni) pozwolę sobi wrócić do roślin ,a dokladnie do owoców przerobionych na wino. Moje ulubione nazwy to: Belzebub i Arizona, „pijcie wina ,dobre wina ,dobre wina te z Kwidzyna” – tak ponoć śpiewają fani tych trunków .
Zwycięża: Piotr Konopski
Miasto #4
Najbardziej znanym symbolem Kwidzyna zdecydowanie jest przepiękny zamek z charakterystycznym gdaniskiem. I o gdanisko jest pytanie – jaka była jego pierwotna funkcja?
Odpowiedź: gdanisko pełniło pierwotnie funkcje toalety.
Zwycięża: Jędrzej Walczak
Lasy #1
Coraz bardziej popularne są noclegi w lesie, sami lubimy pobujać się w hamaku 😴
Czy na terenie Nadleśnictwa możesz nocować legalnie? Odpowiedź krótko uzasadnij.
Odpowiedź: Tak, na terenie Nadleśnictwa Kwidzyn można zanocować w lesie. W tym celu Nadleśnictwo Kwidzyn wyznaczyło obszar na terenie dwóch leśnictw Gonty i Morawy (po obu stronach drogi DW 521 relacji Kwidzyn – Prabuty), gdzie także przepływa rzeka Liwa.
Przed noclegiem należy zapoznać się z regulaminem korzystania z obszaru, mapą okresowego zakazu wstępu do lasu czy info na temat prac gospodarczych czy polowań.
Zwycięża: Piotr Kopacz
Lasy #2
Gdzie na terenie Nadleśnictwa możemy spotkać dwurożca, psa Adama i Ewy, totemy, straszydła, a nawet poczekać na autobus na przystanku z cementowymi krowami?
Odpowiedź: Wieś Rodowo
Zwycięża: Agata Niechoćko
Lasy #3
Gdzie się znajduje i jakie ma wymiary wspomniany głaz – jedyny pomnik przyrody tego typu?
Odpowiedź: Głaz znajdujący się na terenie nadleśnictwa Kwidzyn, znajduje się w leśnictwie Dziwno, a ma wymiary 5,4m w obwodzie oraz wysokość 1m.
Zwycięża: Paweł Kosowski
Lasy #4

Nadleśnictwo Kwidzyn przystąpiło do realizacji programu wsiedlania tego zwierzęcia. Program ma na celu poprawę stanu liczebności populacji poprzez zapewnienie optymalnych warunków bytowania (redukcja drapieżników, schronienie, baza żerowa). O jakim zwierzęciu mowa?
Odpowiedź: kuropatwa
Zwycięża: Anita Dzidkowska